Festiwal Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa – III Ogólnopolskie Święto Sera 2015
W dniach 12-13 września 2015r. odbyła się już trzecia edycja Festiwalu Serów i Tworogów Polskiego Mleczarstwa. W wydarzeniu
w charakterze wystawcy wzięła udział marka LACTIMA, której produkty – sery w plasterkach oraz linia Serowe Inspiracje zostały szczególnie docenione i nagrodzone prestiżowymi wyróżnieniami. Podczas organizowanego corocznie przez Uniwersytet Warmińsko – Mazurski Festiwalu Serów i Twarogów Polskiego Mleczarstwa czołowi producenci serów i twarogów oraz krajowi przetwórcy mleka mieli okazję, by zaprezentować produkty ze swoich ofert. W tym roku odwiedzający mogli zapoznać się z bogatym asortymentem marki LACTIMA i skosztować różnych gatunków serów. Degustacji towarzyszył plebiscyt – każdy z zainteresowanych miał możliwość oddać głos na producenta, którego produkt smakował mu najbardziej.
Marka LACTIMA została nagrodzona podwójnie. Wyróżnienie z rąk rektora Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego – HIT SEROWY przedstawiciele marki LACTIMA otrzymali za sery w plasterkach 130g w całej gamie smakowej. Nagroda publiczności w konkursie konsumentów powędrowała natomiast dla nowości – linii sosów serowych Serowe Inspiracje.
Serowy Król Nagroda Konsumentów 2015-page-001(1)                          Serowy Hit  za Sery topione w plasterkach 2015-page-001(2)